Chcesz nawiązać z nami współpracę lub masz pytania? Nie wahaj się do nas napisać lub zadzwonić!
Ze względu na naukowo-badawczy charakter prac, w ramach których funkcjonuje Dział Badań i Rozwoju Technologii, współpracujemy z wieloma jednostkami naukowymi. Współpraca ta ma na celu m.in. wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, co stanowi główne zadania działów projektowego i produkcyjnego. Działamy na zasadzie umów kooperacyjnych, klastrów oraz zleceń. Aktualnie jesteśmy w trakcie współpracy z:
– Instytutem Chemii Ogólnej i Ekologicznej Politechniki Łódzkiej
– Zakładem Metalurgii Surówki i Zagospodarowania Odpadów Żelazonośnych w Katedrze Ekstrakcji i Recyrkulacji Metali
Hutnictwo żelaza i stali stanowi dominujący strumień z odpadów hutniczych w skład, których wchodzą: żużle wielkopiecowe i stalownicze zgorzelina i mułki zgorzelinowe (tzw. zendra) złom metalowy z walcowni, stalowni i wydziału wielkich pieców...
czytaj więcej »Nad wszelkimi projektami w firmie pracują wyspecjalizowani konstruktorzy, których precyzyjna praca przekłada się na sprawność instalacji. Sposób oczyszczania zaolejonych metali zwłaszcza zendry i instalacja do oczyszczania zaolejonych metali zwłaszcza zendry
czytaj więcej »Ideą technologii IDFeO jest prowadzenie procesu unieszkodliwiania poprzez odzysk odpadów hutniczych żelaza i stali. Polega na termicznej degradacji wszelkich substancji ropopochodnych.
czytaj więcej »W poniedziałek (24 marca) rozpocznie się pierwszy w serii zaplanowanych na ten rok remontów na koncesyjnym odcinku autostrady A1. W sumie od marca do listopada prace obejmą ok. 80 kilometrów jezdni na trasie między Gdańskiem, a Toruniem. Na każdym z remontowanych odcinków będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do maksymalnie 80 km/h.
czytaj więcej »