Współpraca

Chcesz nawiązać z nami współpracę lub masz pytania? Nie wahaj się do nas napisać lub zadzwonić!

Napisz do nas
o-firmie

O firmie


Firma EKO-Ferrum powstała w roku 2012.

Podstawą działalności firmy jest wytwarzanie z odpadów hutniczych, w ekologicznie bezpiecznej technologii IDFeO, żelazonośnego i gęstonośnego produktu.

Fundament firmy stanowi doświadczenie jej założyciela w zakresie tworzenia wielu innowacyjnych rozwiązań technologiczno-produkcyjnych, które z powodzeniem funkcjonują w przemyśle.

Firma wyszła naprzeciw oczekiwaniom klientów, w zakresie zapotrzebowania na wystandaryzowany materiał gęstonośny do produkcji betonów ciężkich oraz unieszkodliwianie odpadów hutniczych, na bazie których opracowała technologię ich termicznego przetwarzania. Produkt tej technologii w pełni osiąga zarówno parametry wysokożelazonośnego materiału wsadowego w procesach metalurgicznych, jak i materiału gęstonośnego w produkcji betonów ciężkich.

Biorąc pod uwagę wymagania jakie stawiają klienci, firma EKO-Ferrum stale się rozwija, bazując na pasji, wiedzy i doświadczeniu wysokiej klasy naukowców i praktyków.

 

 

EKO – korzyści

Hutnictwo żelaza i stali stanowi dominujący strumień z odpadów hutniczych w skład, których wchodzą: żużle wielkopiecowe i stalownicze zgorzelina i mułki zgorzelinowe (tzw. zendra) złom metalowy z walcowni, stalowni i wydziału wielkich pieców...

czytaj więcej »

Projekty

Nad wszelkimi projektami w firmie pracują wyspecjalizowani konstruktorzy, których precyzyjna praca przekłada się na sprawność instalacji. Sposób oczyszczania zaolejonych metali zwłaszcza zendry i instalacja do oczyszczania zaolejonych metali zwłaszcza zendry

czytaj więcej »

Technologia

Ideą technologii IDFeO jest prowadzenie procesu unieszkodliwiania poprzez odzysk odpadów hutniczych żelaza i stali. Polega na termicznej degradacji wszelkich substancji ropopochodnych.

czytaj więcej »

Aktualności

Niecałe 50 lat świetlnych od nas może krążyć planeta oceaniczna zdatna do zamieszkania – wynika z najnowszych analiz dokonanych na podstawie obserwacji przy pomocy Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba.

czytaj więcej »