Chcesz nawiązać z nami współpracę lub masz pytania? Nie wahaj się do nas napisać lub zadzwonić!
Hutnictwo żelaza i stali stanowi dominujący strumień z odpadów hutniczych w skład, których wchodzą:
Aktualnie, najmniejszy problem stanowi zagospodarowanie żużli metalurgicznych. Największy natomiast, stwarzają odpady żelazonośne typu: pyły, szlamy i zgorzelina (zendra). Właśnie wymieniona zendra i szlamy, ze względu na obecność substancji ropopochodnych oraz cynku, stanowią ogromne ograniczenie dla hutnictwa, a jednocześnie stwarzają zagrożenie dla środowiska naturalnego. Konieczne było zatem opracowanie odpowiedniej technologii definitywnego usuwania szkodliwych składników wchodzących w skład tych materiałów przed zawróceniem ich do ponownego użycia. Opracowana przez Nas technologia pozwala w sposób bezpieczny dla środowiska naturalnego oczyszczać odpad hutniczy, uzyskując pełnowartościowy materiał żelazonośny o wysokiej zawartości żelaza. Wysoka jakość produktu pozwala na wykorzystanie go w różnych gałęziach przemysłu, m.in. w budownictwie – do produkcji betonów ciężkich i mieszanek betonów towarowych oraz oczywiście w hutnictwie.
Hutnictwo żelaza i stali stanowi dominujący strumień z odpadów hutniczych w skład, których wchodzą: żużle wielkopiecowe i stalownicze zgorzelina i mułki zgorzelinowe (tzw. zendra) złom metalowy z walcowni, stalowni i wydziału wielkich pieców...
czytaj więcej »Nad wszelkimi projektami w firmie pracują wyspecjalizowani konstruktorzy, których precyzyjna praca przekłada się na sprawność instalacji. Sposób oczyszczania zaolejonych metali zwłaszcza zendry i instalacja do oczyszczania zaolejonych metali zwłaszcza zendry
czytaj więcej »Ideą technologii IDFeO jest prowadzenie procesu unieszkodliwiania poprzez odzysk odpadów hutniczych żelaza i stali. Polega na termicznej degradacji wszelkich substancji ropopochodnych.
czytaj więcej »Z danych wenezuelskiego państwowego koncernu naftowego PDVSA wynika, że w listopadzie eksport ropy naftowej i paliw zwiększył się do 975 tys. baryłek dziennie. Głównym kierunkiem dostaw pozostają Chiny.
czytaj więcej »